




| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Packaging | Tube |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Number of Elements | 4 |
| Number of Circuits | 4 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 days ago) |
| Max Supply Voltage | 44 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 4 |
| Slew Rate | 40 mV/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 106 dB |
| Operating Supply Current | 17 µA |
| -3db Bandwidth | 85 kHz |
| Input Bias Current | 6 nA |
| Gain Bandwidth Product | 60 kHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 35 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 22 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1 V |
| Voltage Gain | 116.9 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 92 dB |
| Nominal Gain Bandwidth Product | 85 kHz |
| Schedule B | 8542330000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 4 days ago) |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifiers |
| Input Voltage Noise Density | 49 nV/sqrt Hz |
Stock: 72
Distributors
pcbx
Unit Price$5.67507
Ext.Price$5.67507
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.67507 | $5.67507 |
| 10 | $4.41302 | $44.13020 |
| 25 | $4.09755 | $102.43875 |
| 50 | $3.92031 | $196.01550 |
| 100 | $3.75073 | $375.07300 |
| 300 | $3.61582 | $1084.74600 |
| 500 | $3.48579 | $1742.89500 |
| 1000 | $3.40381 | $3403.81000 |
